Roczny kurs doskonalący 2018/19

Kurs zorganizowany jest z myślą o osobach zainteresowanych pogłębieniem swojej praktyki jogi wg. metody BKS IYENGARA. Minimalny wymóg dla słuchaczy kursu to 2,5 roku regularnej praktyki jogi metodą IYENGARA.

W systematyczny sposób uczestnicy będą wdrażani w rozumienie specyfiki kolejnych grup asan. Omawiać będziemy klasyczne wykonanie asan, jak również modyfikacje pozycji z wykorzystaniem pomocy do jogi. W trakcie zajeć pranayamy studiować będziemy wpływ zastosowania różnego ułożenia ciała na oddech. 
Zakres pozycji oraz technik oddechowych obejmować będzie sylabus Introductory oraz wybrane zagadnienia z poziomu Junior Intermediate. Zajęcia teoretyczne dotyczyć będą podstaw filozofii Jogi (Joga i Sankhia).
Kurs może też być dobrym wstępem do kształcenia nauczycielskiego - materiał merytoryczny obejmuje I rok treningu Introductory. Kontynuacja szkolenia nauczycielskiego może przybrać formę zorganizowanego kursu (II i III rok treningu), czy też poprzez kontakt z nauczycielem mentorem - terminując w szkole jogi.

Struktura kursu:

Na kurs składać się będzie 8 stacjonarnch zjazdów jednodniowych (Joga Życia, Katowice) oraz czterodniowy zjazd wyjazdowy (Nieprześnia). Każdy zjazd jednodniowy poświęcony będzie odrębnej grupie asan.

Program zjazdów jednodniowych:

10.00-12.30 asany
13.00-14.15 pranayama
14.30-16.00 przerwa na posiłek
16.00-17.30 teoria (filozofia jogi)
17.30-19.30 asany
19.30-20.00 podsumowanie

Zjazdy jednodniowe (sb.):

8 września' 18 pozycje stojące - cz. I
13 października' 18 pozycje stojące - cz. II
17 listopada' 18 pozycje stojące skręcone
26 stycznia' 19 siady
23 lutego' 19 skręty
23 marca' 19 skłony i balanse
27 kwietnia' 19 wygięcia do tyłu
25 maja' 19 leżące i brzuszne

Zjazd czterodniowy (śr.-nd.):

19-23 czerwca '19 (Boże Ciało) - Nieprześnia 1

Koszt:

Zjazd jednodniowy - 200 zł. (x8 - 1600 zł.). Zjazd czterodniowy/wyjazdowy - 1200 zł. Całość 2800 zł.

Zapisy:

  • trwają do 24 sierpnia '18 (pt.)
  • odbywają się telefonicznie lub e-mailem wraz z wpłatą zaliczki: 200 zł. osobiście, lub przelewem na konto podane w dziale 'kontakt'
  • prosimy opatrzyć przelew tytułem: 'kurs doskonalący', prosimy również o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zaliczki
  • min. ilość uczestników potrzebna do uruchomienia szkolenia - 15 osób

Prowadząca:

Katarzyna Pilorz: dyplomowany i certyfikowany (certyfikat IYENGARA 2017/18) nauczyciel jogi stopnia Senior Intermediate II (2014). Praktykuje jogę od 22 lat a prowadzi zajęcia od 19. Z niesłabnącym zaangażowaniem doskonali swój warsztat nauczycielski u nauczycieli w kraju i zagranicą – w tym regularnie w RIMYI w Punie. Kształci nauczycieli tej metody prowadząc treningi na poziom Introductory oraz Intermediate. Jako trener - od 2010 roku - posiada afiliację Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Prowadzi liczne warsztaty tematyczne w Polsce pokazując różne oblicza metody IYENGARA - od dynamicznej praktyki Vinyasy po pasywne ułożenia właściwe terapii jogą. Specjalizuje się w zastosowaniach jogi w kontekście zdrowia kobiecego. Od 14 lat prowadzi własne Studio Jogi w Krakowie. Z wykształcenia filozof, absolwentka studiów doktoranckich z nauk kognitywnych na UJ w Krakowie.

Asystenci:

Iwona Gajko: dyplomowana nauczycielka jogi stopnia Junior Intermediate II, prowadzi zajęcia w Studio Jogi Katarzyny Pilorz oraz asystuje na treningach nauczuycielskich prowadzonych przez Katarzynę Pilorz. 

Małgorzata Kłaniecka: dyplomowana nauczycielka jogi stopnia Junior Intermediate I, założycielka szkoły jogi w Katowicach - Joga Życia. W wykształcenia psycholog i psychoterapeuta.

Gerard Szymański: dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Junior Intermediate II, współprowadzi z Małgosią szkołę jogi - Joga Życia.