O nas

Nasz styl pracy

Zakładając Studio Jogi miałam pewną wizję. Chciałam, aby moja szkoła jogi była miejscem, w którym poważnie traktuje się proces dydaktyczny – począwszy od nauczania na poziomie podstawowym a skończywszy na kształceniu nauczycieli. Realizacja tej wizji da się zgrabnie podsumować w trzy poniżej opisane warunki.

Po pierwsze nauczyciel ma kontakt nie tylko z grupą, ale też z poszczególnymi uczniami. Grupy są kameralne – kilkunastoosobowe, a jeśli zbliżają się do dwudziestu nauczyciela prowadzącego wspomaga asystent. Nie ma tu miejsca na powtarzanie i utrwalanie błędów, ponieważ są one na bieżąco indywidualnie korygowane przez prowadzących.

Po drugie dbamy o to, żeby uczestnicy mogli robić postęp. Klasy są podzielone na poziomy – od początkujących do zaawansowanych. Początkujący przechodzą kilkumiesięczny cykl kursowy, który pozwala już na tym podstawowym poziomie zrobić postęp w praktyce. Dzięki takiemu podziałowi, poziom klas nie przerasta możliwości uczestników i wyrównany poziom grupy pozwala nauczycielowi na równomierne rozłożenie uwagi na wszystkich uczestników zajęć.

Po trzecie – jako osoba zafascynowana jogą staram się tę fascynację zaszczepić moim nauczycielom. Wydaje mi się, ze odnoszę sukces w tym zakresie, bo wszyscy tu systematycznie podnosimy kwalifikacje i rozwijamy swój warsztat nauczycielski – między innymi poprzez wzajemne wspieranie swojego rozwoju na ścieżce jogi.

Katarzyna Pilorz

Miejsce i lokalizacja

Zajęcia odbywają się w samym centrum miasta w Ośrodku Kultury "Krakowiacy", który mieści się przy ul. Gertrudy 4, między Pocztą Główną a dawnym kinem "Wanda". Nie posiadamy żadnego oznakowania od strony ulicy – prosimy dzwonić na domofon z napisem "Krakowiacy".

Ponieważ budynek znajduje się w bramie, miejsce jest zaciszne. Jasna i przestronna sala wyposażona jest w wentylację z nawiewem oraz ścianę luster. Jest tu kameralnie – wygodnie może ćwiczyć 18 osób. Do dyspozycji uczestników zajęć: drabinki, maty, koce, kostki, paski, liny, krzesła, bolstery oraz worki z piaskiem i ciężary do obciążania. Dbamy o czystość pomieszczenia i gwarantujemy, że nasze pomoce do jogi są regularnie (raz na kwartał) prane.